Uvažujete o zastřešení terasy, ale nevíte si rady, jaký typ pergoly zvolit? Rádi byste odolnou pergolu, která vám poskytne ochranu před nepřízní počasí? Pak bude pro vás jasnou volbou hliníková pergola. Nejen, že totiž skvěle vypadají, ale mají i řadu jiných předností. A proč dát přednost právě hliníkové pergole?

Proč si pořídit hliníkovou pergolu?

Hliníkové pergoly se v poslední době těší velké popularitě a jsou k vidění na stále více zahradách. A co na nich nejvíce oceňují jejich uživatelé?

  • Hliníková pergola má nadčasový design a dlouho vydrží

Jednou z hlavních předností hliníkové pergoly je jejich nadčasový design, díky kterému se hodí v podstatě kamkoliv. Ne nadarmo se řadí mezi moderní pergoly. Skvěle zapadne nejen na zahradě rodinného domu, ale využití najde i u komerčních objektů. Navíc disponují dlouhou životností, takže nebudete muset za pár let řešit stavbu nové pergoly.

  • Hliníková pergola se snadno udržuje i čistí

Předností hliníkové pergoly je také její minimální údržba. Hliníkovou pergolu totiž není nutné pravidelně natírat či jakkoliv se o ní starat. Nánosy prachu stačí občas umýt obyčejnou vodou pomocí tlakové hadice. Kromě toho je velice odolná vůči všem vlivům počasí, ať jde o nízké či vysoké teploty, sníh, déšť či vítr.

  • Hliníková pergola nabízí nadstandardní vybavení

Výhoda hliníkové pergoly spočívá také v možnosti použití různých doplňků, které zvyšují komfort vašeho pobytu pod pergolou. Mezi užitečné doplňky hliníkové pergoly patří například LED osvětlení, ZIP screenové rolety či infrazářiče. Navíc lze tyto doplňky napojit na chytrou domácnost a ovládat je pomocí aplikace v mobilu téměř odkudkoliv.

Posuvné zastřešení je trendem současnosti

Za popularitou hliníkové pergoly stojí i její způsob zastřešení. Nejčastěji využívaným typem je totiž posuvné zastřešení pergoly, které umožňuje stažení a zatažení střechy dle libosti. Oproti pevné střeše si tak budete moci užít slunečních paprsků přímo na terase a zároveň zastřešení nebude zastiňovat váš interiér. Obdobně jako doplňky lze ovládání střechy napojit na chytrou domácnost, takže její ovládání vám bude pro vás hračka. Posuvné zastřešení je navíc vyrobeno z vysoce odolné PVC látky, která je typická dlouhou životností a odolností proti nepřízni počasí.

Posuvné zastřešení terasy si můžete objednat na webových stránkách společnosti Pergotec.