Přemýšlíte nad lepším vytápěním v interiéru? Většina lidí využívá konvekční druhy vytápění. Jejich nevýhodou je, že ohřívají pouze vzduch a místnost je nerovnoměrně vytopená. Zajisté to znáte sami, zatopíte si a zatímco u stropu je teplo, na nohy vám je zima. Také se u tohoto vytápění velmi víří prach a to neocení žádný astmatik. Konvekční vytápění není příliš efektivní a naštěstí existuje technologicky vyspělá alternativa, kterou jsou infrazářiče.

Proč jsou infrazářiče lepší?

Lepší jsou především tím, že neohřívají vzduch, ale stěny a všechny předměty v místnosti, teplo následně rovnoměrně vyzařuje ze všech stran, aniž by se vířil vzduch. Topí velmi rychle nemusíte s nimi topit tolik, protože pocitová teplota je u tohoto druhu vytápění o 2-3°C vyšší než u ostatních druhů vytápění. Pokud si myslíte, že je infračervené záření něco nepřirozeného, tak se pletete. Jedná se naopak o ten nejpřirozenější a nejzdravější druh tepla. Samotné sluneční paprsky jsou tvořeny z téměř 50% infračerveným zářením. Toto záření je zcela neškodné a pouze vám zajistí příjemné teplo.

Věděli jste, že se na vesmírných stanicích a výletních lodí topí výhradně infrazářiči? Jedná se o vytápění budoucnosti, které se postupně rozšíří všude, tak proč nejít této budoucnosti vstříc.

Je velmi důležité vybírat správně, protože infrazářičů je na trhu mnoho. Důležitá by pro vás měla být kvalita a účinnost. Ideální volbou jsou infrazářiče rakouské výroby Heat4All. Jedná se o infračervené topné panely, které mají účinnost 99% a nabízí se vám v mnoha provedeních. Zde budete pravděpodobně příjemně potěšeni tím, že tyto topné panely nevypadají jako nevzhledné topení, ale například jako krásný obraz. Můžete si vybrat z mnoha designových provedení, jen si to představte, že vám obraz vytápí místnost. Infrazářič může mít třeba také podobu stropního osvětlení nebo zrcadla. Inspirujte se vašimi možnostmi na stránkách prodejce Elimstore.eu.