Spoření na běžných bankovních účtech není příliš výhodné, neboť vlivem inflace a nehorázně nízkých úroků se vaše úspory spíše znehodnotí. Ovšem ukládat si peníze na budoucí časy a na stáří je velice rozumné. Jistotu vám může zajistit investování peněz do zlatých nebo stříbrných mincí. Zlato si již dlouhá staletí udržuje svou hodnotu, stejně jako stříbro.

To se dokonce v posledních letech stalo jednou z nejatraktivnějších komodit a velice slibnou investicí. Podle odborníků může cena stříbra v nejbližších letech zaznamenat velice progresivní růst.

Sledování cen

Pokud budete investovat do zlata nebo stříbra a nechcete se neustále zabývat vývojem cen těchto drahých kovů na světových trzích, můžete využít služeb společnosti auportal.cz, která patří mezi přední obchodníky s drahými investičními kovy v Česku a na Slovensku. Její specializací je prodej zlatých a stříbrných investičních mincí a slitků. U produktů této společnosti najdete zcela novou službu pod ikonkou Hlídacího zlatého býka. Budete tak mít neustále přehled o cenách, neboť auportal.cz je za vás ohlídá. Výhodnou novinkou je také ikonka Hlídání dostupnosti, která zajišťuje zasílání informací na e-mailovou adresu, že zboží je opět skladem.

Proč investovat do zlatých a stříbrných mincí?

Především je to velice prozíravý krok. Zlato se nejčastěji kupuje v podobě mincí, medailí nebo cihel a je velký předpoklad, že jejich hodnota časem ještě vzroste. Pokud si koupíte například historickou minci za pár stokorun, neplatíte pouze za obsah drahého kovu, ale také ha uměleckou a sběratelskou hodnotu. Proto má investice do zlatých či stříbrných mincí velkou perspektivu a hlavně znamená jistotu, že o své úspory nepřijdete.

Zlatá mince Rajka queenslandská

Vzácnost této investiční zlaté mince je m.j. dána i tím, že limitovaná edice obsahuje pouze pět tisíc kusů pro celý svět. Tento fakt sám o sobě je zárukou, že Zlatá mince Rajka queenslandská, či v originále VICTORIA’S RIFLEBIRD, bude mít v budoucnu ohromnou sběratelskou hodnotu. Mince vznikla v Australii a jedná se o endemický druh vyskytující se pouze na severovýchodě státu Queensland.