Když se někdo ocitne ve finanční tísni, rozhodně nehýří optimismem. A pokud je z tohoto stavu věcí nadšen, je to nejspíše případ zralý pro psychiatra. Protože nedostatek peněz není v soudobé společnosti něčím, co by mohlo někomu dělat dobře. Bez peněz si nikdo pomalu nic nepořídí, bez nich se musí veškeré potřeby řešit provizorně, svépomocí, a to není ideální.

A pokud se někdo nechce uskromňovat, utrhovat si od úst a dost možná i vysloveně strádat, nemá nejednou jinou volbu než vsadit na půjčku. Což je sice dočasné řešení, ovšem současně i řešení komplikované v tom, že je nejednou velice obtížné vůbec nějakou tu půjčku sehnat. A čím hůř na tom člověk po ekonomické stránce je, tím menší je i jeho naděje na to, že mu bude některá z finančních institucí ochotna vyjít vstříc, poskytnout mu na nějakou dobu ony tolik potřebné peníze.

A když všechny jiné alternativy selžou, případně když člověk ví, že by někde v bance vzhledem ke svým nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků, exekucím či jiným komplikacím stejně neuspěl, je rozumnou volbou neúčelová hypotéka, jež je nabízena nebankovní společností.

Podobná půjčka je totiž dostupná i pro dost komplikované zájemce, vhodná je tato hypotéka pro dlužníky i třeba ty, kdo nedokážou v bankách excelovat s enormními příjmy nebo jež straší jejich záznamy v registrech.

Vzít se dá taková hypotéka na rekreační objekt stejně na jakoukoliv jinou nemovitost, jež žadateli patří. Tuto stačí dát do zástavy, prokázat jednoduchým způsobem schopnost hradit aspoň ty nejnižší představitelné splátky a rázem je po starostech. Nebankovní hypotéky se totiž rychle schvalují, vyřizují i vyplácejí, a to klidně i v nemalé výši, na velice rozmanitou dobu splácení a se zvládnutelnými splátkami a úroky.

A když tak člověk potřebuje rychle peníze v nouzi, je pro něj často toto řešení tím nejideálnějším.