Současná moderní technologie nabízí celou řadu různých druhů tiskáren – LED diodové, inkoustové, laserové, jehličkové a další. Nejčastěji využívané bývají především laserové a inkoustové tiskárny, které si pomalu, ale jistě, nacházejí své místo v našich domácnostech.

Aby však řádně fungovaly, potřebují i kvalitní tonery.

Že je potřeba toner vyměnit či doplnit, pozná každý podle charakteristických znaků, které se objevují při tisku – vynechání určitého tiskového místa, nevzhledné pruhy v dokumentu při tisku, někdy se objeví hláška v podobě bubliny, která na nás vyskočí při tisku z lišty.

Jak vybrat ten správný toner?

Jako první krok je potřeba zjistit technologii tisku vaší tiskárny, kterou zjistíte v manuálu.

Při výběru náplně máme dvě volby – nákup náplně originální či kompatibilní. Rozdíl mezi oběma náplněmi je především cena. Kompatibilní náplň nevyrábí přímo výrobce tiskárny, tudíž je její cena nižší.

Inkoustové cartridge mají nižší pořizovací náklady a kvalitnější tisk fotografií. Laserové cartridge zase poskytují výhodnou cenu tisku a toner nezasychá.

Kvalitní tonery HP naleznete například v internetové nabídce obchodu náplně-do-tlačiarní.sk, jehož cílem je nabídnout zákazníkům nejen alternativní laserové tonery, ale i inkoustové náplně. V nabídce naleznete i celou řadu sortimentu určeného jak pro laserové, tak i inkoustové tiskárny, ale i pro kopírovací stroje. Kvalita tohoto materiálu je srovnatelná s originálním spotřebním materiálem. Kvalita náplní je podložena certifikáty SMTC, SIRA Certification, Bureau Veritas. Naleznete zde nejen alternativní náplň HP 15, ale i náplně do tiskáren Hewlett-Packard (HP), Canon, Samsung, Epson, Brother, Dell, IBM, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark, OKI, Panasonic, Philips, Ricoh, Sharp, Toshiba či Xerox.