Majitelé webových stránek se s tímto pojmem jistě již setkali. Linkbuilding jim totiž pomáhá přivést na web návštěvníky. Zpětné odkazy jsou něco jako doporučení ostatních stránek, že zrovna ta vaše je skutečně dobrá. Je to zjednodušeně řečeno, ale vystihuje to podstatu věci. Proč je tak důležité to s odkazováním nepřehnat?

Budování odkazů je během na dlouhou trať

Klidně se do toho můžete pustit sami, když si troufáte. Je však podstatné se držet zásadních pravidel a odpovědět si na otázku, jestli jsou vaše stránky unikátním obsahem, o který budou čtenáři mít zájem? Lidé na internetu hledají hlavně informace, více či méně pro ně podstatné. Texty nečtou celé, většinou jen skenují očima, a když je na webu nic nezaujme, odcházejí jinam, aniž by provedli vámi požadovanou konverzi – nákup zboží, klik na reklamu a podobně. Proto je podstatné mít originální web, který bude uživatele zajímat.

Proč je důležitý rank odkazující stránky?

Linkbuilding je jednou z možností, jak optimalizovat web ve vyhledávání. SEO – firma se zkušenými odborníky na tuto oblast dokáže analyzovat webové stránky rychleji, než se to podaří laikovi. Je proto na každém, aby zvážil i tuto možnost, než se pustí do tvorby odkazů vlastními silami. Při budování odkazů by vás pak mělo zajímat například to, jaký má rank stránka, z níž byste chtěli, aby směřoval odkaz na vaše stránky. Čím vyšší rank, tím vyšší bude mít také odkaz svoji hodnotu. To samé platí o návštěvnosti stránek.

Zapomeňte na duplicitní obsah

Nepřirozený způsob budování zpětných odkazů neunikne pozornosti vyhledávačů, které pak často weby penalizují. Někdy je i ze SERP zcela vyřadí. Laici často chybují také v duplicitním obsahu, kdy například při registraci do nejrůznějších katalogů používají stále stejný text, který popisuje jejich služby. Firma SEO, jehož součástí je také linkbuilding, nastaví tak, aby vše bylo v pořádku.

I správně odkazovat je umění. Důležité je to nepřehnat s množstvím odkazů. A když si nevíte rady, vždy se můžete obrátit na profesionály.