Nové auto je velká investice – jak koupit a neprohloupit?
Jak je známo – všechno jednou končí. A stejně tak váš plechový miláček není nesmrtelný a jednou jistě nastane doba, kdy si budete muset pořídit novější model. Jestli ta chvíle nastala právě teď a vy začínáte panikařit, jelikož těch aut je na prodej tolik a vy se bojíte, že vyberete špatně a zainvestujete hromadu peněz do auta, které nebude sloužit tak, jak jeho dosavadní majitel slibuje. Nevěšte hlavu a nechte si poradit, jak vybrat to nejlepší auto přímo pro vás.
Jaké otázky si musíte před samotným nákupem zodpovědět?
- S jakou značkou aut jste spokojeni?
- Jakou máte rozpočtovou hranici k nákupu nového vozu?
- Chcete raději benzínový nebo naftový motor?
- K čemu bude auto sloužit a jak velké vlastně potřebujete?
- Jaký máte roční nájezd? (počet ujetých kilometrů)
- Jaký typ převodovky preferujete? Manuální či automatickou?
- Jak velký kufr potřebujete a co v něm všechno vozíte?
Jaký typ paliva zvolit?
Dá se s určitou jistotou tvrdit, že benzinové motory jsou vhodnější pro kratší cesty a častější startování – tudíž pro používání ve městě. Navíc jejich servis je levnější, ale zacházení s nimi bývá často citlivější. Pokud jste ekologicky založeni, můžete využít takzvaných hybridních vozů, elektromobilů či vozu na CNG.
Jaký zvolit způsob financování?
Pokud jste si vybrali své vysněné auto, ale cena převyšuje váš rozpočet, nemusíte věšet hlavu. Ideální je možnost operativního leasingu Škoda, jde o výhodný pronájem vozu, který v sobě obvykle zahrnuje i další výhodné služby.
Auto jsem si koupil od soukromníka – co teď?
Teď vás čeká ta fáze, kterou spousta lidí nemá moc v oblibě – papírování. I když ne papírování v pravém slova smyslu, nicméně, následuje přepis auta. Musíte jít proto na příslušný úřad s dosavadním majitelem auta, abyste dokončili jeho prodej. S tím jsou spojeny poslední náklady – přepis stojí 800,- a je možnost, že budete také platit EKO daň, pokud jí auto podléhá nebo ji již dosavadní majitel neplatil.