V horkém a parném létě lidé myslí často na to, jak se před úmorným horkem schovat. Je sice hezké, že už na sebe nemusíte oblékat hned několik vrstev oblečení, ale panuje-li horko už několik dní a to bez deště nebo alespoň minimálního zchlazení, není to nic moc příjemného. Nejlépe je v bazénu a ve stínu. To druhé na některých zahradách hledáte marně. Všude vám svítí sluníčko a možnost, že se posadíte pod vzrostlý a košatý strom, který by vám poskytl nějaký ten stín, musíte zavrhnout. Takové stromy rostou velmi dlouho. Vyzkoušet však můžete přístřeší nebo pergoly, které by vám pomohly.

Království za stín

Dům se zahradou jsem si přála celý život. Nakonec jsme si jej s manželem pořídili a nelitujeme. Mám zahradu a jsem z ní nadšená! Vše jsem si zvelebila, krásně doladila, nasadila bylinky, rajčata, okurky, jahody a spoustu dalších keřů. Všichni mou zahradu obdivovali a rádi si ji prohlíželi. Baví mě to, je to skvělý relax. Jenže v létě mě nadšení přešlo. Na posezení, které jsme si svépomocí vyrobili, pražilo od rána do večera slunce. V těch největších vedrech jsme seděli doma, ve stínu, kde bylo přijatelně. Doma nám pomáhali venkovní žaluzie praha, které jsme si nechali ihned namontovat na okna a díky nim bylo doma příjemně“ popisuje Monika svůj problém.

Jenže co venku? S venkovními žaluziemi jsme byli opravdu spokojení, takže manžel nakonec u nich vybral taky markýzy mladá boleslav. Vše jsme si vybrali po poradě a s doporučením odborníků z firmy Kolář stínicí technika. Montáž zabrala opravdu chvíli a naše léto už není ve znamení horka, kdy se schováváme doma, ale pohodlně si můžeme vychutnat grilování nebo třeba odpolední kávu na zahradě. A přátelé se k nám opět začali vracet na večírky a opět obdivují mou krásnou zahradu. Takže vše v pořádku“ uzavírá se smíchem Monika.