Zákon hovoří jasně. Pokud způsobíte někomu škodu na majetku nebo zdraví, jste za to odpovědní. Souvisí s tím pak nutnost poškozeného odškodnit. Děje se tak obvykle finanční částkou, která může být i v řádech milionů. Kde na to vzít? Třeba tím, že si sjednáte pojištění odpovědnosti.

Finanční produkty, které kryjí odpovědnost

Pojišťovny neponechávají nic náhodě, a aby vyšly vstříc svým klientům, tak do svých služeb zařadily také produkt, který řeší odpovědnost občanů nebo pracovníků za vzniklé škody. Jedná se přitom o produkty, u nichž by mělo být samozřejmostí je mít sjednané. Proč? Je to jednoduché. Pokud způsobíte jako občan nebo zaměstnanec nějakou škodu na majetku či zdraví, pojišťovna ji uhradí za vás. Odpadá tak starost o to, kde na náhradu škodu vezmete finance.

Pojištění odpovědnosti občana

Podařilo se vám vaší neopatrností rozbít prosklení ve dveřích u svých příbuzných? I na to se například vztahuje pojištění odpovědnosti. Stačí informovat pojišťovnu o škodné události. Výhodou tohoto pojištění je zejména jeho celosvětová působnost, takže jste chráněni i na své dovolené v zahraničí. V ceně je přitom i odpovědnost za vaše domácí zvířata s výjimkou psů, koní nebo hospodářských zvířat. Ta je možné připojistit zvlášť. Pojištění se sjednává bez spoluúčasti, a to v několika variantách plnění.

Náš tip: Sháníte kvalitní zdravotnické vybavení a zdravotnické oblečení? Navštivte https://www.infinitemedstyle.com, kde vás vybaví nejen fonendoskopy a stetoskopy, ale také slušivým zdravotnickým oblečením a obuví.

Pojištění profesní odpovědnosti

I v zaměstnání se můžete dostat do situace, kdy neúmyslně způsobíte škodu svému zaměstnavateli. V takovém případě se vám bude určitě hodit pojištění odpovědnosti zaměstnance, z něhož může být případné odškodnění uhrazeno. Ve variantě Standard se nezkoumá druh pracovní činnosti, jíž se zaměstnanec věnuje. A speciální tarif myslí také na řidiče profesionály i ty, kteří mají služební automobil ke svému osobnímu použití.

Svůj život můžete mít ve svých rukou, když si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte jako občan, nebo jako zaměstnanec.