Špionážní kamera není nic jiného než fotopast. Ta je ovšem ideálním řešením ochrany majetku před zloději a v porovnání s jinými kamerovými systémy je mnohem levnější. Levné fotopasti jsou vhodné pro denní používání, jelikož v noci jsou snímky díky absenci záblesku tmavší a méně čitelné.

Ovšem dražší špionážní kamera tento handicap nemá a fotografie jsou čisté. Do levné kategorie se řadí fotopasti v cenové hladině do 4 tisíc Kč. Pro pořízení kvalitních snímků je optimální vzdálenost 5-6 metrů.

Ideální fotopast s GSM

Špionážní kamery vybavené zařízením GSM umí posílat fotografie. Můžete si dokoupit SIM kartu, kterou do fotopasti vložíte tak jako do běžného mobilního telefonu. Pořízené snímky lze posílat dvěma způsoby. Buď přímo na mobilní telefon jako MMS zprávu, nebo na emailovou adresu. První varianta je poměrně nákladná, protože platíte za každou odeslanou fotografii 7 korun.

Výhodnější je posílání snímků na email

Méně nákladné je odesílání snímků na email, kdy maximálně za 150 korun měsíčně vám může vaše špionážní kamera odesílat fotografie v neomezeném množství. Tento způsob je ideální pro hodně frekventovaná místa, kde prochází častěji více lidí. Mezi nimi pak můžete spolehlivě identifikovat zloděje. Výhodné je vytvořit si emailovou adresu zvlášť pro špionážní kameru a nastavit si ji tak, aby zároveň s došlou fotografií vám „pípla“ sms v mobilu. Tato služba je zdarma a vy máte možnost okamžitě reagovat a zalarmovat policii či bezpečnostní agenturu.

Jak vybírat špionážní kameru

K nejkvalitnějším fotopastem patří BUNATY, která v mnohém předčí i známé značky ACORN, SCOUTGUARD, nebo KEEPGUARD. K mnoha dalším výhodám patří její použitelnost i ve venkovním prostředí, kde ji nevadí ani déšť či sníh.

Přemýšlíte-li o pořízení špionážní kamery a nemáte žádné zkušenosti, můžete se obrátit na eshop, kde vám poradí a pomohou vybrat fotopasti optimální pro vaše potřeby.