Fotopast je svým způsobem digitální fotoaparát, který má robustní tělo a odolnou konstrukci. Rozdílů mezi fotopastí a digitálním fotoaparátem je hned několik. Fotopast je důmyslné zařízení, které pořizuje fotografie v momentě, kdy se objeví před tepelným čidlem pohyb. Z toho důvodu se fotopasti používají pro zabezpečení objektu a majetku.

Fotopast na ochranu majetku není ničím novým. Poměrně často se pořizují k ochraně domácnosti, podniku a objektů. S fotopastí se však můžete setkat i v přírodě. Je hojně využívána myslivci, správci parku a podobně. Ochránci přírody sledují pomocí fotopastí pohyb divoké zvěře a studují jejich chování.

Vybíráte si fotopast? Poté musíte dávat pozor na několik parametrů. A především si promyslet, k čemu takové zařízení využijete.

Fotopast jako bezpečnostní prvek k ochraně majetku

Nejčastějším důvodem proč se někdo rozhodne pořídit fotopast, je ochrana majetku. Vybírat si můžete z poměrně široké nabídky fotopastí, které jsou vhodné pro ochranu objektů, pozemku atd. Jenže jednotlivé modely mají rozdílné funkce, které dělají z obyčejné fotopasti kanon na zloděje. Co byste rozhodně měli vědět.

Model vybavený GSM modulem

Modle vybavený GSM modulem umožňuje sledovat v reálném čase co se děje před fotopastí. V momentě, kdy tepelné čidlo zaznamená pohyb před fotopastí, se pořídí snímek, který se následně odešle na mobilní telefon ve formě MMS zprávy nebo pomocí emailu. Některé fotopasti umožňují i pořízení video záznamu. Tato funkce je důležitá pro ochranu majetku, ale tolik ji nevyužijete při sledování divoké zvěře. Z toho důvodu je důležité si předem říct, na co budete fotopast používat.

Dalším důležitým parametrem je přísvit LED diodami. Infračervené neviditelné světla neprozradí polohu fotopasti a zároveň zajistí kvalitní a detailní snímky i za zhoršených světelných podmínek.