Pokud chcete začít podnikat, ale odrazuje vás složitá administrativa spojená se založením nové společnosti, využijte jedinečné nabídky společnosti ready made s.r.o. Tato společnost se již pět let zabývá zakládáním a prodejem tzv. ready made společností.

Nákup již existující firmy je výhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro zavedené podnikatele, kteří chtějí rozšířit portfolio svých firem bez zbytečného administrování.

Výhody ready made společnosti

Největší výhodou je, že již existující společnost má přiděleno IČO a je zapsána v obchodním rejstříku. Kupujícímu stačí vymyslet nový název, nechat si vyrobit razítka, vizitky a podpisem kupní smlouvy může okamžitě začít podnikat. Dnem podpisu se kupující stává jednatelem, to znamená ještě před provedením změn v obchodním rejtříku. Den jmenování do funkce jednatele obchodní rejstřík zapíše „zpětně“.

Další výhodou je cena za nákup, která činí pouhých 10.999 Kč včetně kolku nutného k žádosti o provedení změn v obchodním rejstříku. To je mnohem méně, než při klasickém zakládání nové společnosti, kdy je třeba splatit základní kapitál 200 tisíc Kč. Zákon dnes sice připouští tzv. korunové společnosti se základním kapitálem 1,- koruna, ovšem v podnikatelském prostředí budí spíše podezření.

Co cena ready made společnosti zahrnuje:

  • převod obchodního podílu společnosti
  • jmenování nového jednatele
  • přípravu vše dokumentů
  • veškeré poplatky včetně kolku na žádost o provedení změn v obchodním rejstříku
  • plně splacený základní kapitál 200 tisíc Kč

Průběh nákupu

Předně je třeba zdůraznit, že nejde o žádný nelegální obchod, ale o zcela běžnou transakci. Zbožím je v tomto případě ready made společnost, kterou si koupíte a po podpisu smluv můžete začít okamžitě podnikat. Okamžikem podpisu smluv se totiž stává novým vlastníkem a jednatelem. Na základě vašeho přání dojde ke změně názvu a osoby jednatele, případně společníků, což provede obchodní rejstřík „zpětně“.