Být zaměstnancem není dnes příliš velkou výhodou. Celá řada zaměstnaneckých poměrů končí ukončením pracovní smlouvy. Další nevýhodou jsou nízké platy, nemožnost si plánovat vlastní aktivity podle potřebného času a celá řada nevýhod. Být živnostníkem také přináší celou řadu nevýhod, jako nutnost hledat si nové zakázky, podávat daňové přiznání a neustále se v oboru vzdělávat.

Nicméně v době nejistot a špatných pracovních podmínek se stírají čím dál více tyto nejistoty a tak je založení živnosti čím více přitažlivé. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, že začnete podnikat na vlastní pěst, ale bojíte se a nevyznáte se v úředních povinnostech, nabízíme vám jednoduchou službu na založení vašeho podnikání, které všechny nutné administrativní procedury vyřeší za vás.

Začněte postupně a až poté přejděte na plný úvazek

Být živnostníkem nemusí nutně znamenat do všeho skočit rovnýma nohama. Nejdříve prozkoumejte váš obor, konkurence. Začněte si po večerech přivydělávat a pomaličku sbírat zkušenosti a potencionální klienty. Až si budete jistí, můžete si vytvořit vedlejší činnost, kterou budete schopni vykonávat při zaměstnání a až poté myslete na kompletní založení živnosti.

Jdete na to rovnýma nohama?

Pokud nechcete na nič čekat, nechte si založit živnost ihned. K vyřízení některých živností budete potřebovat odbornou způsobilost, kterou můžete doložit výučním listem nebo praxí. Jak se dokládá odborná způsobilost a jak se prokazuje praxe?

Dokládání odborné způsobilosti

Doložit odbornou způsobilost můžete pomocí:

  • vzdělání (výuční list, maturitní vysvědčení, vysokoškolský diplom, rekvalifikace, atd.)
  • praxí v oboru (1,3,5 nebo 6 let)

Veškeré dokumenty, které potvrzují výše uvedené podmínky je nutné dodávat v originálu nebo v ověřené kopii.