Skutečně kvalitní, pevné a přitom vzhledově pěkné oplocení tvoří betonové ploty. Zdaleka to dnes už nejsou fádní a nevzhledné betonové zdi, jak je známe například z továrních areálů.

Současné betonové ploty jsou naopak efektní a hodí se i k rodinným domům. Pro své nesporné výhody, kterých je celá řada, je betonový plot jedinečným řešením. Mezi spoustou výhod dominuje zejména to, že se po jeho časově téměř neomezenou životnost nemusíte vůbec starat.

Jak se betonový plot staví

Stačí vyměřit prostor a dráhu, kudy plot povede a v určitých vzdálenostech zapustit do země betonové sloupky. Ty stačí upevnit štěrkem a zeminou, ovšem pro lepší a dlouhodobou stabilitu je nejlepším řešením zabetonování. Vzdálenosti mezi sloupky jsou dány délkou desek, které se pak zasouvají do drážek ve sloupcích. Tuto práci zvládnou bez problémů pouze dvě osoby, jelikož panely mají standardní délku dva metry a výšku 50 cm.

Jaké má betonový plot výhody

Kromě jednoduché výstavby je to především fakt, že se o betonový plot nemusíte po celý život vůbec starat. Přesto vám vydrží v nezměněném stavu desítky let. Dalšími jeho přednostmi je vytvoření naprostého soukromí a výrazné utlumení hluku z vnějšího světa. Tuto vlastnost ocení zejména majitelé domů či pozemků, které jsou v těsné blízkosti rušné ulice nebo železnice. V těchto případech je betonový plot nenahraditelný a například v kombinaci s popínavými rostlinami vytvoří dokonalou protihlukovou bariéru.

Odolnost a pevnost

Kvalita použitého betonu je zvýšena svařovanou výztuží z betonářské oceli, která tvoří strukturu a konstrukci betonových plotů. Použitý beton je výhradně certifikovaný a plně mrazuvzdorný. Ocelová výztuž je zárukou dokonalé pevnosti, odolnosti a tvrdosti, ale zároveň i dostatečné pružnosti panelů. V případě, že by přesto došlo k poškození některé desky například vinou autohavárie na vnější straně plotu, je možné poškozený panel vyjmout a nahradit jej novým.