Fotopasti existují již několik let. Jejich původní účel byl k ochraně přírody a sledování zvěře. Rychle se však chytli i pro ochranu majetku. Ať už si chcete pořídit fotopast pro sledování zvěře nebo k ochraně majetku proti vandalům či zlodějům, poslouží vám skvěle. Jedná se totiž o levné zařízení se skvělým výkonem.

Kamerový systém je zastaralý způsob k ochraně majetku

Klasická ochrana majetku v podobě kamerového systému má jistě celou řadu výhod. Přesto se jedná o řešení, které není vhodné pro každého, ať už kvůli pořizovací ceně nebo z prostého důvodu, že je to zbytečné. Špionážní kamery jsou k dispozici i pro jednotlivce a mnohem nižší cenu, než kamerový systém. Malé přenosné zařízení, které ochrání váš objekt si můžete pořídit i za méně jak tři tisíce korun.

Moderní fotopasti se špičkovou technologií

Aktuálně prodávané fotopasti disponují velmi kvalitní technologií, která dokáže zaznamenat pohyb na vzdálenost 20 metrů. V nočních podmínkách se kvalita pořízených snímků a videa liší, ale velmi kvalitní černobílý snímek s detailem postavy získáte i na vzdálenost 10 metrů. Průměrná špionážní kamera má rozměry kolem 70 x 100 x 45 mm.

Kam se ukládají pořízené snímky

Fotopast disponuje vlastním uložištěm v podobě SD karty. Nejčastěji se setkáte s kapacitou 32 GB. K jejímu provozu slouží tužkové baterie AA. V zavilosti na provozu dokáže být fotopast v provozu minimálně měsíc. Může to však být mnohem déle. Vše závisí na vytíženosti fotopasti. Moderní zařízení disponují GSM modulem a slotem na kartu SIM. Díky této technologii je možné posílat pořízené snímky přímo na mobilní telefon nebo email.

Opravdu profesionální fotopasti navíc mají integrovaný Wi-Fi modul, který nabízí celou řadu výhod, jako je možnost ovládání fotopasti na dálku. Při pořizování fotopasti si tedy dobře rozmyslete účel k jakému bude sloužit a podle toho si pořiďte fotopast s potřebnou výbavou.