Toužíte po změně dosavadního zaměstnání nebo zatím práci nemáte? Přemýšlíte, jak se pustit do hledání nové práce? Zapomeňte na staré způsoby hledání přes inzeráty a vydejte se na internet. Online nabídka prací vás mile překvapí.

Nová práce z pohodlí domova

Pokud hledáte nové zaměstnání a jste například na úřadu práce, nezoufejte a zkuste otevřít svůj mobilní telefon či notebook s připojením na internet. S vyhledáváním nového zaměstnání vám pomůže pracovní portál. Právě na něm na vás čeká rozmanitá nabídka pracovních míst. Zaměstnání zde můžete vyhledávat podle různých kritérií, například na základě lokality. Na stránkách pracovního portálu naleznete volná místa HPP, ale také brigády či práci na zkrácený pracovní úvazek. Pokud na stránkách navíc vyplníte svou e-mailovou adresu, budete dostávat aktualizovaný přehled volných pracovních míst.

Nepodceňujte se

Základem při hledání nové práce je to, abyste se zbytečně nepodceňovali. Pokud byste chtěli například pracovat v kavárně, ale nemáte žádné zkušenosti a bojíte se zeptat, překonejte to a zajděte se do kavárny zeptat, zda náhodou nové pracovníky nezaučují, za zkoušku to stojí. Reálně také zhodnoťte své schopnosti a dovednosti a podle toho vybírejte budoucí zaměstnání. Třeba máte rozmanité zkušenosti ve více oborech a zaměstnavatelé z vás budou nadšení.

Pravidelné hledání

Na pracovní nabídky se však dívejte pravidelně, abyste o některou z nich nepřišli. Stačí se podívat každý den či obden na aktualizovaný seznam nabízených prací. Nemusíte už nikde pobíhat po volných pracovních pozicích, stačí zapnout počítač či tablet a vyhledávat nové pracovní nabídky z pohodlí domova. Následně rozešlete životopisy a těšte se na pozvání na pohovor, na který byste se vždy měli alespoň základně připravit. Díky tomu máte větší šanci na získání pracovního místa.