Nikdy si nevyhnete pohybu vašich dětí za snížené viditelnosti a to především v zimním období. Děti chodí do školy, na kroužky nebo za kamarády a pohybují se sami po veřejných komunikacích. Proto je potřeba zajistit jejich dobrou viditelnost. Tu podpoříte reflexní vestou.

Jak vybrat tu správnou vestu?

Současný trh nabízí celou řadu pestrých druhů, velikostí a střihů. Princip ochrany zdraví je ovšem nejdůležitější, proto až tak nezáleží, jaký typ vesty bude vaše dítě nosit. Pokud jdete vestu koupit, tak oblíbené jsou barvy oranžová nebo žlutá. Ideální je, pokud má zapínání na suchý zip. Snadněji se tak obléká.

Ve většině případů jsou ještě vesty opatřeny jedním či několika reflexními pruhy, které ještě zvýší viditelnost. Aby byla vesta funkční, musí splňovat určitá kritéria, která dokládá nášivka s certifikací.

Volit můžete z různých střihů i možností oblékání. Aby byly vesty atraktivní i pro malé děti, jsou opatřeny pohádkovými postavičkami. Vzhledem k tomu, že reflexní vesty využívají i mateřské školy, naleznete v nabídce vesty ve velikosti již pro dvouleté děti.

Velký výběr nabízí e-shop altima.cz. V nabídce naleznete jak vesty klasické, tak i do tvaru V. Vesty mají zapínání na suchý zip vpředu či na bočních stranách. A pro malé děti jsou opatřeny obrázkovými postavičkami, které dělají z reflexní vesty atraktivní doplněk.

Výhody reflexních vest

Možná namítnete, že si raději koupíte reflexní bundu. Vesta ovšem nabízí celou řadu výhod. Mezi ty největší je především její skladnost a snadný pohyb. Reflexní vestu můžete využívat i během sportovních aktivit. A to jak letních, tak i zimních, snadno ji obléknete i na zimní bundu či kombinézu.

Další výhodou je prodyšnost a snadné oblékání i na několik vrstev oblečení Vesta je lehká a vzhledem k tomu, že nemá rukávy, snadno větrá.