Čeká vás pořízení vrtačky do domácnosti? Nebo potřebujete vrtačku pro svou každodenní práci? Promyslete si kritéria, která jsou při výběru vrtačky klíčová.

Rozhodující materiál

Důležité je již před pořízením vrtačky vědět, do jakého materiálu budete nejčastěji vrtat. Zda vás čeká vrtání do dřeva, tedy měkkých materiálů, do kamenů či železobetonu. Materiál, do kterého budete vrtat, je při výběru vrtačky klíčovým.

Šroubování, či jen vrtání?

Další zásadní otázkou je, zda budete vrtačku používat jen na vrtání, nebo také na šroubování. Například akumulátorová vrtačka zvládne lehčí práci i šroubování, ale pro těžší úkony se hodí spíše vrtačka elektrická.

Dlouhodobá investice?

Před pořízením vrtačky je nutné popřemýšlet o tom, kolik do stroje chcete investovat. Pokud budete vrtačku používat každý den při výkonu vašeho zaměstnání, měli byste vsadit na kvalitu a precizní propracovanost strojů. Jen díky tomu získáte kvalitního a spolehlivého pomocníka pro vaši práci. Vždyť právě nářadí si kupujeme proto, aby nám vydrželo co nejdéle. V tomto směru se proto investice do nářadí opravdu vyplatí.

Aku, s příklepem či bez

Rozhodující je pro vás i výběr typu vrtačky. Akumulátorová vrtačka bere energii z baterií, proto je nutné mít baterie alespoň dvě, abyste práci nemuseli zbytečně přerušovat. Hodí se pro šroubování a nabízí možnost nastavení kroutícího, utahovacího momentu. Elektrické vrtačky bez příklepu jsou vhodné pro vrtání děr menšího průměru, a to měkkých materiálů, jako je dřevo či plast. Elektrické vrtačky s příklepem se hodí při vrtání do tvrdých materiálů, třeba cihlových zdí, měkčího kamene či betonu. Třetí možností jsou vrtací kladiva, která zvládnou i železobeton.

Kvalita na prvním místě

A kde kvalitní nářadí sehnat? Spolehněte se na kvalitu a vsaďte na značku Stanley fatmax, která vyniká dlouholetými zkušenostmi na trhu, precizně propracovanými výrobky a kvalitou, kterou jinde najdete jen těžko.