V posledních několika letech mnoho firem nahrazuje ruční přepisování faktur za inteligentní vytěžování faktur pomocí OCR softwaru (optické rozpoznávání textu) s umělou inteligencí. Hlavním důvodem je to, že automatizace faktur přináší firmám řadu pozitiv. A o jaké pozitiva se jedná?

Snížení chybovosti a spolehlivější data

Ruční přepisování faktur patří mezi velice náročné činnosti, jelikož vyžaduje dostatek lidské pozornosti. OCR software tak přináší firmám skvělou náhradu, jelikož se stará o celý proces sám a zajišťuje výsledná data v nejvyšší kvalitě. Navíc se jedná o nástroj, jenž sníží chybovost dat na minimum. A oproti ručnímu přepisování tak poskytuje spolehlivější data. Vzhledem k vývoji moderních technologií se OCR software s umělou inteligencí také postará o správné zařazení údajů, jelikož dokáže rozpoznat, o jaké údaje se jedná.

Rychlejší zpracování dat a minimalizace nákladů

OCR software na vytěžování dat z faktur zajišťuje také rychlejší zpracování dat, jelikož se jedná o automatizovaný proces. Kromě toho OCR software šetří čas účetním, který se mohou věnovat novým klientům či jiné práci. Investice do ocr softwaru s umělou inteligencí má tak velmi rychlou návratnost. Netřeba dodávat, že ruční zpracování faktur zabírá zaměstnancům mnoho času, který je třeba zaplatit. Výsledkem instalace OCR softwaru je tak minimalizace nákladů na přepis faktur.

Kvalitní software pro vytěžování faktur

Chcete-li zapojit OCR software do své firmy, pak máme pro vás tip na účetní software Redque, který využívá optického rozpoznávání textu společně s umělou inteligencí, jež byla vytvořena významnou softwarovou firmou Memos Software. Oproti jiným OCR softwarům není potřeba nic instalovat a práce s OCR softwarem od firmy Redque je velice jednoduchá. Vytěžovaný dokument postačí oskenovat či odeslat e-mailem do webové aplikace.